بالابر و آسانسور کارگاهی

بالابر و آسانسور کارگاهی

 تکنولوژی و ویژگی های برتر آسانسورهای کارگاهی اهرمکو :

1.سیستم فوق پیشرفته گیربکسهای مجهز به شوک گیر (SHOK ABSORBER) که معادل این تکنولوژی را در گیربکسهای محصولات مرسدس و یا اتوموبیلهای هیوندا شاهد هستیم.

2.سرعت 40 m/min که در مقایسه با دیگر محصولات (چینی ، اروپایی، ایرانی) که اکثرا حدود 32 m/min سرعت دارند در هر دقیقه حدودا 2 طبقه بیشتر می پیماید ، که بدان معنی است که سرعت انتقال نفرات و بار بالاتر رفته و راندمان پروزه در سطح بالاتری قرار می گیرد

3.لیمیت سوئیچ های ایمنی دوبل ابتدا و انتهای مسیر

4.الکتروموتورهاي مجهز به ترمز الكترومگنتیک فوق پیشرفته

 5.فنر  مستقربر روی شاسی 

6.پاراشوت ، ايست اضطراري با عمل کرد بسیار دقیق و حساس به سرعت .

7.سینی و دسته موتور ( حاصل تیم طراحی و فنی مهندسی شرکت تولیدی صنعتی اهرمکو ، مختص آسانسور کارگاهی اهرمکو ، که باعث جلوگیری از ویبره و لرزش کابین متحرک گشته و از استهلاک آسانسور کارگاهی می کاهد)

8.ترمز هايی اکترو مگنتیک که به سرعت حساس اند

9.نرده امگا ( درب و محل عبور و مرور نفرات در هر طبقه)

10. حفاظ پیرامون محل استقرار( آپشن بسیار مهم به لحاظ استاندار ایمنی کارگاها) تمامی فولادها  استفده شده در کابین دارای استاندارد CE اروپا و قطعات آرتفاعی دارای سرتیفیکیت کارخانه سازنده (فولاد اسفراین و سپاهان) و همچنین در قسمت لوازم برقی تمامی قطعات TELEMECANIQUE و  SCHNEIDER مورد استفاده قرار گرفته است

***

شرکت تولیدی صنعتی اهرمکو دارای گواهی کیفیت فنی از شرکت بازرسی و استاندار ایران.

انواع اسانسور کارگاهی اهرمکو در ظرفیت های

HOIST 1000S:

1100 kg  و توان باربرداری اسمی 1500 kg و یا 12 نفر 2 الکتروموتور و گیربکس مجهز به سیستم (SHOCK ABSORBER) و نصب   DRIVE (درایو) در صرت سفارش

آسانسورکارگاهی

HOIST 1500 S :

1800  kg  توان باربرداری اسمی 2250 kg و یا 22 نفر 3 الکترو موتور و گیربکس مجهز به سیستم (SHOCK ABSORBER) و نصب DRIVE (اینورتر) در صورت سفارش

آسانسورکارگاهی

HOIST 2500 :

2500 kg ویا 28 نفر 4 عدد الکتروموتور و گیربکس (SHOCK ABSORBER) مجهز به سیستم DRIVE (اینورتر)

آسانسورکارگاهی

آسانسور کارگاهی  با استفاده از نیروی محرکه الکتروموتور با برق سه فاز شبکه و توسط درایو(اینورتر) با حرکت بسیار آرام و بدون ضربه در ابتدای حرکت به صورت عمودی روی  نوار دندههایی که بر روی قطعات ارتفاعی نصب شده اند ، حرکت ایمنی را به سر نشینان و کل پروژه عرضه نماید.

آسانسورکارگاهی اهرم کو

ایمنی که در این آسانسورها وجود دارد به دلیل استفاده  آنها در مکان های کارگاهی  و همچنین دفعات ساعات کاری طولانی است که مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این ها محاسبات و مقاومت مصالح نقشی کلیدی در ایمنی آسانسور کارگاهی دارا می باشد. 

در ادامه نگاهی به تجهیزات ایمنی آسانسور کارگاهی اهرمکو داریم:

حفاظ پیرامون آسانسور کارگاهی اهرمکو:

در اطراف محل قرار گیری  آسانسور کارگاهی حفاظی قرار داده شده است که می تواند محدوده استقرار  آسانسور کارگاهی را تعیین نماید. به عبارتی  تعیین کننده  محل آسانسور کارگاهی در ایستگاه اول  است . این حفاظ باعث می شود که افراد و یا ابزارآلات اضافی وارد محوطه آسانسور کارگاهی نشود وبه هنگام پایین امدن آسانسور کارگاهی با افراد و یا مصالح که ممکن است در صورت نبود حفاظ پیرامون به آن محوطه وارد شوند برخورد نکند . در بسیاری از محصولات داخلی و خارجی شاهد نبود چنین اپشن مهمی به لحاظ ایمنی هستیم که خسارات جبران ناشدنی را پدید می آورد.

نرده امگا

این نرده به این منظور در ساخت  آسانسور کارگاهی  به کار رفته تا محل رفت و آمد و حمل مصالح و بار را در هر ایستگاه  مشخص کند. که بوسیله سیستم آرام بند هنگام حرکت بسته است. نرده امگا می تواند در زمانی که آسانسور کارگاهی در حال حرکت است مسیر ورود خروج بار و یا افراد را مسدود نماید و از سقوط افراد به پرتگاه جلوگیری نماید .

لیمیت سوئیچهای ایمنی دوبل :

در  اول و آخر مسیر  حرکت آسانسور کارگاهی   لیمیت سوئیچ های ایمنی را قرار داده که می تواند انتها و ابتدای مسیر را مشخص و از  هر نوع برخورد در لبتدا و انتهای مسیر  جلوگیری نماید در اسانسور کارگاهی اهرمکو این لیمیت سوِییچها دوبل می باشد به طوری که به هر دلیلی اولی عمل نکرد بالا فاصله دومی وارد عمل گردد.

آسانسورکارگاهی اهرم کو

محدودکننده آخر مسیر ( کلگی)

در صورتی که از این قطعه  استفاده نشود می تواند باعث خارج شدن آسانسور کارگاهی از آخرین قطعه ارتفاعی شود و آسانسور ازانتهای مسیر در بالا خارج شود  این قطعه  مکانیکی می باشند که در آخر مسیر آسانسور را متوقف می کند.

آسانسور کارگاهی همچنین از نظر صرفه جویی در زمان و همچنین کنترل پروژه ابسیار مناسب می باشد و  می تواند که در زمان بسیار کوتاهی به جابه جا کردن مهندسین و کلا نیروی کار انسانی و ابزارآلات و مصالح به بالاترین نقاط بپردازد. چرا که این آسانسورها از نظر ارتفاع محدودیتی نخواهند داشت. از این نوع آسانسورها در بیشتر ساخت و ساز های صنایع به کار می رود. اسانسور کارگاهی اهرمکو  سریع ترین آسانسور های کارگاهی کشور با 39 m/min .

بالابر کارگاهی

آسانسورکارگاهی

آسانسورکارگاهی امروزه در بسیاری از کارخانه ها و کارگاه ها ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.  این آسانسورها معمولا برای کارهایی به کار می رود که در ارتفاعات زیاد نیاز به استفاده از مصالح و ابزار آلات و نیروی کار انسانی   باشد و همینطور در بخش نظارت و کنترل پروژه . آسانسور کارگاهی می تواند ازاتلاف وقت مهندسین و کارکنان اجرایی در این مکان ها بکاهد. آسانسور کارگاهی برای مواردی از جمله پتروشیمی، سدها، سکوی نفت و همچنین پالایشگاه ها و ... مورد استفاده افراد قرار می گیرد. استفاده از این آسانسورها می تواند به تسریع کار در این کارگاه ها و کارخانجات نیز کمک شایانی نماید. این آسانسورها ار نظر عملکردی شبیه به آسانسور های معمولی که همیشه دیده اید می باشد اما از نظر ایمن بودن، ظاهر و همچنین میزان ظرفیتی که دارد کاملا تفاوت دارد،در آسانسور کارگاهی اهرمکو شاهد کمترین خرابی و توقف کار به علت نقص فنی می باشید و در روند ساخت اسانسور کارگاهی اهرمکو از بهترین نوع مواد و متریال و مکانیزمهای منحصر بفرد بکار رفته و از این جمله می توان به متریال دنده ماردون یا پیچ ارشمیدوس گیربکس ساخت شرکت نولیدی صنعتی اهرمکو با کد فنی VCN 150 و یا چرخ حلزون از جنس تمام فسفر برنز که به مراتب در سطح بالاتری حتی از رقبای اروپایی قرار دارد  که صفر تا صد آن توسط گروه فنی مهندسی اهرمکو درکشور عزیزمان ایران ساخته می شود که مایه سربلندی و افتخار ماست و به پشتوانه همین کیفیت آسانسور کارگاهی اهرمکو با 36 ماه گارانتی تمامی قطعات دستگاه در اختیار پروزه های ساختمانی در سراسر کشور قرار دارد.

 

ایمنی آسانسور کارگاهی

در مکان هایی که ساختمان سازی های بلند مرتبه  انجام می شود، دستگاهی که بیشترین کاربرد را دارد آسانسور کارگاهی می باشد. آسانسور کارگاهی  با استفاده از نیروی الکتروموتور حرکت می کند. ارتفاع  این آسانسور ها بسته به ارتفاع ساختمان تنظیم می شود و این اندازه درمحصولات عادی شرکت اهرمکو تا 140 متر دیده شده است .  نکته مهم دیگری که در ساخت و طراحی  و محاسبات به لحاظ ایمنی قابل توجه می باشد مقاومت سازه کابین و همینطور اتصالات آن به قطعات ارتفاعی است برای نمونه توان بار برداری  HOIST 1500S  بصورت عملی  1800 kg می باشد و  اما کابین و اتصالات آن  تا حدود 2.5 تن رامی توانند تحمل کنند .

این آسانسور ها وظیفه حمل بارهای بسیار سنگین و یا تعداد افراد  زیاد را به بالاترین نقاط به عهده دارند . ایمنی آسانسور کارگاهی مهم ترین امری است که در ابتدای کار با آن باید در نظر بگیریم. در ساخت آسانسور کارگاهی معمولا تمامی موارد ایمنی در نظر گرفته شده است.

 

برای ایجاد ایمنی آسانسور کارگاهی در ساخت باید تجهیزات و وسائلی استفاده شود. به کار بردن اتجهیزات می تواند در ایمن بودن آسانسورهای کارگاهی موثر باشد. به طوری که اگر این موارد رعایت نشود، می تواند خطرات احتمالی را به بار آورد. ما در اینجا این تجهیزات را برای شما شرح خواهیم داد.

حفاظ پیرامون محل اسقرار : این حفظ وظیفه جدا کردن محل اسقرار آسانسور کارگاهی را از محیظط کارگاه را بر عهده دارد در صورت نبودن حفاظ پیرامون بار ها دیده شده که نفرات و یا آهن الات وارد منطقه استقرار اسانسور کارگاهی شده و هنگام پایین آمدن کابین اسانسور کارگاهی با انها برخورد کرده و خسارات جبران نشدنی ای را به کارگاه و همینطور مسئولین پروژه وارد کرده است. آسانسور کارگاهی اهرمکو مجهز به این آپشن ایمنی  می باشد ، اما متاسفانه اکثر آسانسور های کارگاهی ایرانی و بعضا وارداتی به دلیل ارزان تمام شدن ساخت دستگاه این اپشن را حذف می کنند.

نرده امگا:

درب کنترل کننده عبور م مرور نفرات و بار که باید در هر طبقه نصب شود و از سقوط افراد به پرتگاه جلوگیری می کند آسانسور کارگاهی اهرمکو مجهز به این آپشن ایمنی  می باشد ، اما متاسفانه اکثر آسانسور های کارگاهی ایرانی و بعضا وارداتی به دلیل ارزان تمام شدن ساخت دستگاه این اپشن را حذف می کنند.

لیمیت سوئیچ های ایمنی : به عنوان ابزاری بر روی در آسانسور کارگاهی نصب می شود تا محدوده حرکت آسانسور کارگاهی را در بالا و پایین مشخص  کند. می توان گفت که نوعی محدود کننده مسیر است و در هر جایی که تنظیم شده باشد باعث متوقف شدن آسانسور می شود.

پاراشوت : یکی از مهمترین تجهزات ایمنی  پاراشوت می باشد.  وظیفه آن جلوگیری از سقوط آسانسور می باشد در اسانسور کارگاهی اهرمکو بلا فاصله پس از ازدیاد سرعت نسبت به سرعت تعیین شده کارخانه سازنده ( به سمت پایین) عمل کرده و باعث توقف دستگاه می شود. شرکت اهرمکو به عنوان لیدر و  صاحب سبک در تست پاراشوت دستگاه نصب شده در سطح کشور مطرح است .

کلگی  و یا ایست مکانیکی

یکی دیگر از قطعاتی که در ایمنی آسانسور کارگاهی مطرح است  کلگی باشد. به گونه ای که ان را در آخر مسیر به سمت بالا، نصب می کنند. این قطعه در مواقعی که  لیمیت سوییچ های ایمنی کار نکند دست به کار شده و ازخارج شدن  کابین آسانسور کارگاهی در انتهای مسیر در جهت  بالا جلوگیری خواهد کرد. این قطعه های مکانیکی در واقع نوعی نگهدارنده هستند که  ایمنی آسانسورکارگاهی را بالاتربرده و در مواقع ضروری اسانسور کارگاهی را به حالت سکون در می آورند.

امتیاز دهید
امتیاز 5 از 5 توسط 1 کاربر
  • سعادت جو
  • 1401/11/11

سلام. موقع خریدن آسانسور چه نکاتی و باید در نظر بگیریم؟

  • مدیر سایت
  • 1401/11/11

سلام. موارد متعددی برای خرید اسانسور باید در نظر بگیرید. ولی اگر بخواهیم یکی از مهمترین این موارد را برای شما ذکر کنیم این است که باید قبل از اقدام به خرید آسانسور نوع کاربری و مورد استفاده آن را مشخص کنید و با توجه به نیازتان اقدام به خرید کنید و قبل از خرید حتما باید نوع آسانسور، ظرفیت و ارتفاع آن را مشخص کنید

  • امید
  • 1401/12/08

سلام. انرژی لازم برای حرکت بالابر و آسانسور های کارگاهی از کجا تامین میشه؟

  • ادمین
  • 1401/12/08

سلام. آسانسور کارگاهی با استفاده از نیروی محرکه الکتروموتور با برق سه فاز شبکه و توسط درایو(اینورتر) فعالیت میکند

نظرات و پیشنهادات

Top